پله‌های معلق طوری طراحی شده‌اند که به نظر می‌رسند بدون هیچ گونه تکیه‌گاه سازه‌ای در هوا شناور هستند. تفاوت آنها با پله های سنتی این است که یک قطعه نصب ویژه برای پشتیبانی از پله طراحی شده است. سپس پایه یا به دیوار وصل می شود یا در زیر پله ها پنهان می شود. محصول نهایی یک راه پله شیک و مدرن با فضای باز زیاد است. پله معلق اغلب مشابه پله های باکس است پله های باکس علاوه بر شباهت ظاهری احساس شناور بودن را نیز ایجاد می کنند.

پله های معلق در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب در دنیای طراحی امروزی هستند. بطور معمول برای ارتقاء امنیت آن میتوان از جانپناه های زیر بهره برد که البته جلوه ای خاص را نیز به ارمغان می‌آورند.

  • نرده (جان پناه) شیشه ای
  • نرده کابلی (عمودی یا افقی)

 پله های معلق نیز بسیار متنوع هستند. بسته به جنس کف پله، می توان آنها را در داخل یا خارج از منزل نصب کرد. حتی فضاهای کوچک، مانند آپارتمان‌های استودیویی، می‌توان از پله‌های معلق استفاده کرد. نمایه باز آنها، راهی عالی برای بزرگ‌تر نشان دادن یک اتاق کوچک است. به علاوه، آنها را می توان برای هر نوع طراحی از مشاغل گرفته تا اماکن مختلف سفارشی کرد. به عنوان مثال با کمک جنس کف پله های شیشه ای، چوب و سنگ و تلفیق انواع جانپناه های شیشه ای و نرده های کابلی؛  میتوان انوع مختلفی از این نوع پله ها را خلق کرد.

آیا پله های معلق به اندازه کافی ایمن هستند؟

بله، پله های معلق به همان اندازه ایمن هستند، اگر نگوییم ایمن تر از یک پله سنتی.

برخی از افراد نگران این هستند که در صورت داشتن فرزند از نصب پله های شناور خودداری کنند. با این حال، راه‌های مختلفی برای ایمن‌تر کردن پله‌های شناور و محافظت از کودکان وجود دارد. اگر فرزندان جوانی دارید، شاید یکی از موارد زیر را در نظر بگیرید:

- یک کف پله با جنس مناسب را انتخاب کنید

- نصب نرده شیشه ای را انتخاب کنید

شایان ذکر است در صورت داشتن فرزندان خرد سال ترجیحا از انتخاب کف پله های شیشه ای خودداری فرمائید.

پله معلق تا چه وزنی را  می تواند تحمل کند؟

مطابق با آزمایشات ما بسته به نوع جنس و طول کف پله ها بطور میانگین حداکثر تا ۵۰۰ کیلوگرم را پله های معلق میتوانند تحمل کنند. طبق الزامات آیین نامه بین المللی ساختمان، هر پله باید حداقل ۱۵۰ کیلوگرم وزن متمرکز را تحمل کند. پله های معلق نیز از این قاعده مستثنی نیستند و خوشبختانه، پله های معلق ما به لطف تیم مهندسی بالاتر و فراتر از این مقدار می روند.

هزینه اجرای پله های معلق چقدر است؟

قیمت پله معلق همانطور که میتوانید حدس بزنید با توجه به انتخاب نوع اجناس و البته اندازه پله و کف پله ها میتواند متفاوت باشد. اما امروز در تاریخ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با قیمت آهن کیلویی ۵۱/۵۰۰ تومان،  قیمت هر متر طول پله معلق بطور متوسط ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان میباشد. همچنین قیمت هر کف پله چوبی با متریال چوب روسی حدود ۲/۷۰۰/۰۰۰ تومان و با متریال پلای وود فول کاور حدود ۳/۱۰۰/۰۰۰ تومان میباشد. برای پله معلق شیشه ای قیمت هر کف پله شیشه ای در سایز ۳۰×۱۰۰ و متریال ۳لایه ۱۰ میل سکوریت با طلق حدود ۴/۵۰۰/۰۰۰ تومان است. به عنوان مثال قیمت پله معلق با ارتفاع ۳ متر که مطابق با استاندارد حدود ۱۶ عدد کف پله مورد نیاز است و اندازه طول کف پله ۱ متر با متریال چوب روسی بطور متوسط ۹۳ میلیون تومان  میباشد.

جهت طراحی متناسب با فضای شما، ساخت دقیق و نصب بی نقص پله معلق و اطلاع از قیمت دقیق و مشاوره رایگان با تیم تخصصی برنا زرین در تماس باشید.